Izvor: Blic, Tanjug, 06.Feb.2009, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sarkozi ima puno poverenje u Kušnera
Predsednik Francuske Nikola Sarkozi je izjavio da ima "potpuno poverenje" u ministra spoljnih poslova Bernara Kušnera, koji je uzdrman optužbama o sukobu ličnih i državnih interesa, iznetim u knjizi "Svet po K." Pjera Peana.
"Da li ima problema sa policijom? Sa pravosuđem? Nema", odgovorio je Sarkozi na pitanje novinara u četrdesetominutnom televizijskom intervjuu posvećenom ekonomskoj krizi, sa ciljem da smiri sve veće nezadovoljstvo Francuza. "Mali medijski sistem se zahuktava, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a ne policija, ne pravosuđe, a ja moram da kažem ministru spoljnih poslova, Bernaru Kušneru, da ga ostavljam zato što se pojavila jedna knjiga".
Šef države je, međutim, dodao za autora knjige da je "čovek od velikog ugleda".
"Rekao mi je (Kušner) da nema nikakvog sukoba interesa. Verujem mu i nastavljam da mu ukazujem poverenje", zaključio je Sarkozi, koji se do tog intervjua nije oglasio o aferi, odnosno nije javno podržao svog ministra.
"To je čovek velikog talenta", rekao je predsednik Francuske, objašnjavajući da je njegov ministar "odmah napustio svoje komercijalne aktivnosti, kada ga je pozvao u vladu".
Sarkozi: Potpuno poverenje u Kušnera
Izvor: RTV Pink, 06.Feb.2009
Posle objavljivanja knjige Svet po K. . . Predsednik Francuske Nikola Sarkozi je izjavio da ima potpuno poverenja u ministra spoljnih poslova Bernara Kušnera, koji je uzdrman optužbama o sukobu ličnih i državnih interesa, iznetim u knjizi Svet po K. Pjera Peana.








