Samoa: Troje mrtvih u udaru ciklona

Izvor: B92, 14.Dec.2012, 09:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samoa: Troje mrtvih u udaru ciklona

Apija -- Snažan ciklon Evan, koji je pogodio južnopacifičku ostrvsku državu Samoa, usmrtio je troje ljudi, razorio veliki broj kuća, počupao drveće i poplavio ulice.

Novozelandski ministar spoljnih poslova Mari Mekali je naveo je da je prema pojedinim izveštajima u udaru ciklona poginulo troje ljudi, ali policija u Samoi to još nije zvanično potvrdila, javio je AP.

Oluja je pogodila ostrva uz vetrove čija je brzina dostizala 165 kilometara na sat, a prema pojedinim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izveštajima, nevreme je prouzrokovalo veliku štetu u prestonici Apiji.

Telefonske linije, internet veze i struja su u prekidu širom zemlje, a aerodrom je zatvoren.

Ciklon, koji se smatra najgorim za poslednjih nekoliko decenija, pogodio je Samou juče, čupajući drveće iz korena i kidajući žice dalekovoda, dok je veliki deo glavnog grada bio poplavljen.

Stotine ljudi bile su prinuđene da potraže sklonište u centrima za evakuaciju, jer je jak vetar nosio krovove kuća, a reka Vaisigano, koja protiče kroz centar glavnog grada, izlila se iz korita.

Meteorološka služba Fidžija upozorila je da bi ciklon u subotu mogao da ugrozi severne delove Tonge, a u nedelju stigne do Fidžija.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Troje mrtvih u udaru ciklona Evan u Samoi (FOTO)

Izvor: S media, 14.Dec.2012

Snažan ciklon Evan koji je pogodio južnopacifičku ostrvsku državu Samoa, usmrtio je troje ljudi, razorio veliki broj kuća, počupao drveće i poplavio ulice...Novozelandski ministar spoljnih poslova Mari Mekali je naveo je da je prema pojedinim izveštajima u udaru ciklona poginulo troje ljudi,...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.