SI-EN-EN: TIVAT USKORO STECIŠTE SUPERJAHTI

Izvor: Kurir, 08.Jul.2010, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SI-EN-EN: TIVAT USKORO STECIŠTE SUPERJAHTI

ATLANTA - Pomorska baza u istočnoj Evropi iz bivšeg komunističkog perioda - Tivat mogla bi uskoro da postane najvažnije novo evropsko središte superjahti, objavila je američka TV stanica Si-En-En.

Porto Montenegro marina gradi se u kotorskom zalivu na jugu Crne Gore, male bivše jugoslovenske republike, i, kako navodi američka Tv Si-En-En, regionu s najmanjim bruto domaćim proizvodom u Evropi.

Marina je zamisao multimilionera Petera Munka, koji se nada da će njegovi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << planovi to područje pretvoriti u glamurozno i ekonomsko žarište koje će biti konkurentno rivalima kao što su Monako, Kan i Portofino, preneo je sajt SEEbiz.eu.

U tom cilju, zaliv će se transformisati od slikovitih planina do luksuznih kuća, šoping bulevara i kapaciteta da primi 600 jahti u luci.

Uprkos veličini i razvoju projekta, Munk je podsetio da je, ne tako davno, mislio da je takav plan nemogući san. "Gde bih mogao da dobijem šansu da napravim savršenu luku u Evropi, negde gde je velika i zaštićena oblast, voda duboka, a vlada sarađuje? To je bila mogućnost jedan prema milion", rekao je Munk.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.