SAD ukidaju specijalni status za Hongkong

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Jun.2020, 09:17

SAD ukidaju specijalni status za Hongkong

Reagujući na usvajanje novog kineskog zakona o nacionalnoj bezbednosti za Hongkong, SAD su danas počele da ukidaju specijalni status za ovaj grad, da obustvljaju izvoz vojne opreme i ograničavaju izvoz visokotehnoloških američkih proizvoda, izvestio je Rojters.

Ministarstvo trgovine SAD saopštilo je da suspenduje "preferencijalni status Hongkongu", uputivši apel zvaničnom Pekingu da odmah obustavi donošenje novog zakona i ispuni obećanja koja su data građanima Hongkonga >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i svetu.

"Odluka kineskih vlasti da razore slobodu u Hongkongu prisilila je američku administraciju da preispita svoju politiku prema ovoj teritoriji", izjavio je američki državni sekretar Majk Pompeo.

Pompeo je istakao da SAD reaguju s ciljem da se zaštiti nacionalna bezbednost.

Zvanični Peking juče je najavio da će uvesti vizne restrikcije za sve Amerikance koji se suprotstavljaju promenama u Hongkongu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SAD ukidaju specijalni status za Hong Kong

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Jun.2020

VAŠINGTON - Reagujući na usvajanje novog kineskog zakona o nacionalnoj bezbjednosti za Hongkong, SAD su danas počele da ukidaju specijalni status za ovaj grad, da obustvljaju izvoz vojne opreme i ograničavaju izvoz visokotehnoloških američkih proizvoda, izvijestio je Rojters.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.