SAD testirale raketu za presretanje

Izvor: Vostok.rs, 28.Jan.2013, 10:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD testirale raketu za presretanje

28.01.2013. -

SAD su izvele letnu probu rakete za presretanje sistema PRO nazemnog baziranja za presretanje balističkih raketa u vreme srednje faze leta (Ground-based Midcourse Defense, GMD).

Raketa je lansirana sa baze ratnog vazduhoplovstva „Vandenberg“ u Kaliforniji. Raketa je u toku leta uspešno ispunila neophodne manevre i odletela u kosmos. Raketa-cilj nije učestvovala u ovom testiranju.

Ovo je prvo lansiranje rakete za presretanje u okviru formiranja GMD od decembra 2010. godine, kada raketa nije uspela da pogodi cilj.

Izvor: Glas Rusije, foto: EPA    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.