Izvor: Blic, 22.Avg.2016, 09:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija razvija rakete-presretače dugog dometa

Jedinice vazdušno-kosmičke odbrane ruske vojske mogle bi u bliskoj budućnosti da dobiju nove rakete-presretače dugog dometa, izjavio je zamenik komandanta Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije general Viktor Gumeni.

"Intenzivno se radi na razvijanju rakete-presretača dugog dometa. To će omogućiti da se svaki zadatak koji vrhovni, glavni komandant i ministar odbrane zadaju snagama PVO i PRO ispuni u ustanovljenom roku", rekao je Gumeni.

Osim toga, jedinice ruske vojske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zadužene za protivvazdušnu i protivraketnu odbranu, prema rečima Gumenog, proširiće svoj arsenal protivvazdušnim raketnim sistemima "pancir SM", "pancir SA", "pancir S" i "pancir S2", preneo je Sputnjik.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.