
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Maj.2020, 18:23
Rusija kritikovala UN zbog bombardovanja Srbije
Predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilin Nebenzja kritikovao je danas na sednici Saveta bezbednosti svetsku organizaciju zbog konflikta u bivšoj Jugoslaviji i bombardovanja Srbije.
Prema njegovim rečima, nakon decenija evropske koegzistencije, došli su raspad Sovjetskog Saveza, zatim konflikt u bivšoj Jugoslaviji, ekspanzija NATO-a ka granicama Rusije, bombardovanje Srbije - i bilo je jasno da stvari ne idu kako treba.
"Više puta smo pokušali da skrenemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pažnju na to i predlagali formule koje su mogle da garantuju mir i bezbednost u Evropi i svetu, ali neki od vas odabrali su da nas ne čuju i nastavili da guraju proširenje NATO-a", rekao je Nebenzja na sastanku Saveta povodom 75 godina od krja Drugog svetskog rata.
On je naveo da, nakon gruzijske agresije u Južnoj Osetiji, danas svedočimo ratu u Ukrajini, koji neki prepisuju Rusiji, a koji je zapravo rezultat državnog udara.
"Umesto da udružite snage i bavite se pravim izazovima poput međunarodnog terorizma, trgovinom droge, sajberkriminalom, neki od vas su zauzeti tražeći neprijatelja - crnu mačku u mračnoj sobi", poručio je Nebenzja.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Rusija kritikovala UN zbog bombardovanja Srbije
Izvor: Nezavisne Novine, 08.Maj.2020
TALIN - Predstavnik Rusije pri Ujednijenim nacijama Vasilin Nebenzja kritikovao je danas na sjednici Savjeta bezbjednosti svjetsku organizaciju zbog konflikta u bivšoj Jugoslaviji i bombardovanja Srbije.