Izvor: BKTV News, 15.Mar.2014, 11:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin: Krimski referendum potpuno legalan
Vladimir Putin, ruski predsednik, rekao je u telefonskom razgovoru sa Ban Ki Munom, generalnim sekretarom UN, da je krimski referendum u potpunosti u skladu sa međunarodnim pravom i poveljom UN.
Ban Ki Mun je prokomentarisao za medije da je u Ukrajini opasna situacija i da postoji rizik od eskalacije sukoba.
On je apelovao na Rusiju i Ukrajinu da ne povlače poteze koji bi mogli dovesti do dalje destabilizacije i narušavanja teritorijalnog integriteta i suvereniteta Ukrajine.
Danas se održava sednica SB UN po pitanju referenduma na Krimu koji se održava sutra.
Izvor: Pravda
Tweet
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






