Izvor: Press, 26.Jul.2013, 12:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pritvor Morsiju i zbog saradnje sa Hamasom
Morsi će biti ispitan da se ustanovi da li je sarađivao sa Hamasom, u vezi napada na policijske stanice i organizovanje bekstva iz zatvora početkom 2011. godine, kada su islamski ekstremisti i drugi politički zatvorenici pobegli za vreme pobune protiv Hosnija Mubaraka.
MENA navodi da će Morsi biti u pritvoru 15 dana i da bi pritvor mogao da bude i produžen ukoliko se istraga nastavi.
Današnja sudska odluka >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << da bude pritvoren Morsi, kako smatraju njegova "Muslimanska braća", signal je da se prethodni režim (Hosnija Mubaraka), "vratio u punoj meri".
Danas pročitane optužbe protiv Morsija izgledaju kao odmazda starog režima koji poručuje "Vratili smo se u punoj snazi", rekao je za AFP predstavnik "Muslimanske braće" Gehad EL-Hadad.
Morsi i nekoliko lidera Muslimanske braće nalaze se u pritvoru od kada ga je vojska 3. jula smenila pod pritiskom masovnih protesta na kojima je tražena njegova ostavka.
Morsiju određen pritvor zbog saradnje sa Hamasom
Izvor: Telegraf.rs, 26.Jul.2013
Morsi će biti ispitan da se ustanovi da li je sarađivao sa Hamasom, u vezi sa napadom na policijske stanice i organizovanje bekstva iz zatvora početkom 2011. godine, kada su islamski ekstremisti i drugi politički zatvorenici pobegli za vreme pobune protiv Hosnija Mubaraka












