Premijer Ponta privremeni ministar finansija

Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Mar.2015, 23:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer Ponta privremeni ministar finansija

Rumunski premijer Viktor Ponta imenovao je danas sebe za privremenog ministra finansija, i to na rok od pet dana, pošto se prethodni ministar našao pod istragom zbog korupcije.

"Preuzeću dužnost privremenog ministra finansija, do 25. marta", objavio je Ponta na Tviteru i dodao da će posle usvajanja poreske politike predsedniku predložiti novog ministra finansija, javio je Rojters.

Prethodni ministar Darijus Valcov podneo je ostavku 15. marta, pošto je tužilaštvo >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << pokrenulo istragu protiv njega zbog zloupotrebe položaja dok je obavljao funkciju gradonačelnika Slatine.

Valcov je optužen da je favorizovao određene kompanije u angažovanju na javnim radovima, u zamenu za dva miliona evra, u vreme dok je bio gradonačelnik Slatine, od 2010. do 2013. godine. On, međutim, demantuje da je uzimao mito.

Agencija za borbu protiv korupcije je ranije saopštila da su "inspektori započeli kriminalističku istragu protiv Valcova, nekadašnjeg gradonačelnika Slatine i sadašnjeg ministra finansija, u vezi sa optužbama za zloupotrebu položaja".

"Dokazi pokazuju da je osumljičeni Valcov primio oko dva miliona evra, od 2010. do 2013. godine, od čega je deo primio direktno u gotovini, a 585.000 evra, preko firmi posrednika", navodi se u saopštenju.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Rumunski premijer privremeni ministar finansija

Izvor: Blic, 20.Mar.2015

Rumunski premijer Viktor Ponta imenovao je danas sebe za privremenog ministra finansija, i to na rok od pet dana, pošto se prethodni ministar našao pod istragom zbog korupcije..."Preuzeću dužnost privremenog ministra finansija, do 25. marta", objavio je Ponta na Tviteru i dodao da će posle usvajanja...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.