Predsednik Južnog Sudana:Sudan nam je objavio rat

Izvor: Vostok.rs, 24.Apr.2012, 19:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsednik Južnog Sudana:''Sudan nam je objavio rat''

24.04.2012. -

Predsednik novonastale države, Južni Sudan, Sava Kir, izjavio je da je Sudan objavio rat njegovoj državi. Ovo je južnosudanski lider izjavio danas u Pekingu, na sastanku sa predsednikom Kine, Hu Đintaom.

Južni Sudan proizvodi i dostavlja oko 5% nafte koja je potrebna Kini, koristeći pri tom sudanske naftovode i morske luke. U januaru, zbog nesuglasica oko tranzitnih taksi, proizvodnja južnosudanske nafte je bila prekinuta, a zatim je između dve zemlje >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << počeo sukob.

Glavna svrha posete Sava Kira Pekingu je održavanje odnosa sa Kinom, koja je bila glavni saveznik i najveći ekonomski partner Sudana, koji se nalazio u međunarodnoj izolaciji.

Izvor: Golos Rossii, foto: EPA

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.