Povučen nalog za hapšenje Pućdemona

Izvor: N1 televizija, 05.Dec.2017, 12:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povučen nalog za hapšenje Pućdemona

Sudija španskog Vrhovnog suda Pablo Ljarena povukao je evropske naloge za hapšenje smenjenog katalonskog lidera Karlesa Pućdemona i četvoro njegovih bliskih saradnika, koji se nalaze u Belgiji.

U obrazloženju se, između ostalog, navodi da su svi oni izrazili nameru da se vrate u Španiju kako bi učestvovali na izborima u Kataloniji 21. decembra, preneo je AP.

Pućdemon i njegovi saradnici optuženi su za pobunu, podsticanje na pobunu i zloupotrebu javnih fondova, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << za šta je predviđena višedecenijska kazna zatvora.

Pored Pućdemona, evropskim nalozima za hapšenje, koje je Vrhovni sud Španije izdao 3. novembra, bili su obuhvaćeni bivši ministri u katalonskoj vladi Antonio Komina, Luis Puidž, Mertiksel Sereta i Klara Ponsati.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.