Potraga za nestalim malezijskim avionom

Izvor: Studio B, 06.Apr.2014, 18:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potraga za nestalim malezijskim avionom

Posle kineskog i australijski brod snimio je signale iz mora za koji se veruje da potiče iz crne kutije nestalog Boinga 777, objavila je australijska agencija koja koordinira potragu za malezijskim avionom.

Medjutim, u zonu Indijskog okeana gde je kineski brod detektovao signal, biće poslato još britanskih i australijskih brodova, kako istražitelji ne bi ponovo bili navedeni na pogrešan trag.

Crne kutije sadrže ključne informacije za utvrdjivanje uzroka vazduhopovnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << nesreća. Svake sekunde beleže sve parametre leta - brzinu, visinu, kurs ali i razgovore u pilotskoj kabini.  Analiza zvuka omoguchava da se utvrdi i režim rad motora aviona.

Malezijski avion s 239 ljudi nestao je 8. marta, što znači da je ostalo veoma malo vremena da se nadju crne kutije pre no što prestanu da emituju signal.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.