Potonuo brod sa 50 imigranata u blizini obale Maroka

Izvor: Blic, 10.Okt.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potonuo brod sa 50 imigranata u blizini obale Maroka

Vlasti u Maroku saopštile su danas da je potonuo brod sa oko 50 imigranata iz Afrike u blizini obale te zemlje i da je pronađeno telo jednog nastradalog putnika sa broda.

Jedan imigrant je, takođe, spasen sa broda koji je potonuo u utorak veče, sat i po vremena po isplovljavanju iz marokanske luke Kenitra za Španiju. Brod je bio zahvaćen nevremenom na delu mora kojim plove brodovi koji prevoze ilegalne imigrante iz Afrike ka evropskom kontinentu. Vlasti Maroka su poslale helikoptere >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u pokušaju da dođu do preživelih putnika, za čiju sudbinu se strahuje. Još uvek nije utvrđena nacionalnost imigranata koji su pokušali da dođu do Španije i jedino se zna da su i preživeli i nastradali putnik marokanski državljani, preneo je BBC.

Luka Kenitra, 40 kilometara istočno od prestonice Rabat, predstavlja neobičan izbor za isplovljavanje iz Afrike jer je brod morao, u tom slučaju, da pređe 250 kilometara na opasnom i otvorenom moru, ukazala je britanska medijska kuća. BBC navodi da brodovi sa ilegalnim imigrantima najčešće isplovljavaju iz luka u regionu podsaharske Afrike. Nekoliko hiljada Afrikanaca godišnje pokuša da se dokopa Evrope, ali mnogo od njih ne uspeju da prežive opasna putovanja na nepouzdanim brodovima.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.