Pošta nastradalom hokejaškom timu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Sep.2011, 13:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pošta nastradalom hokejaškom timu

JAROSLAVLJE -

Nekoliko hiljada ljudi ispunilo je danas hokejašku dvoranu u ruskom gradu Jaroslavlje kako bi odalo poslednju poštu lokalnom timu koji je stradao u avionskoj nesreći, u kojoj su u sredu poginule 43 osobe.

Nepregledna reka ljudi polaže cveće duž reda kovčega sa fotografijama poginulih članova tima postavljenih na terenu, a trg ispred dvorane pun je ljudi koji strpljivo čekaju na kiši da uđu unutra i odaju poštu nastradalima, javio je AFP.

Na >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tribinama sede sportisti brojnih ruskih timova, zvaničnici hokejaškog saveza i hiljade obožavalaca.

Sahrana za nekoliko poginulih održana je ranije u katedrali u ovom gradu, a ostali će biti sahranjeni kasnije danas širom Rusije i u drugim zemljama kada se kovčezi sa telima dopreme u rodna mesta nastradalih.

Hokejaši tima "Lokomotiva", trostrukog šampiona Rusije u hokeju na ledu, u sredu su poleteli sa lokalnog aerodroma, oko 300 kilometara od Moskve, kada se njihov avion srušio u obližnju reku, a skoro svi putnici i članovi posade poginuli.

Među igračima lokalnog tima, koji je krenuo na utakmicu u Minsk, bilo je i sedam stranih hokejaša.

Samo dve osobe, jedan hokejaš i jedan član posade, preživeli su nesreću, ali se nalaze u kritičnom stanju.

Razlozi nesreće, zbog koje je u Jaroslavskoj oblasti proglašena trodnevna žalost, još nisu razjašnjeni.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Poslednji oproštaj od nastradalog hokejaškog tima

Izvor: Studio B, 10.Sep.2011

Ruski premijer Vladimir Putin pridružio se hiljadama ljudi koji su se danas okupili u Jaroslavlju da odaju poštu hokejaškom timu koji je izginuo u avionskoj nesreći kod Jaroslavlja. ..Ljudi su defilovali u glavnoj sportskoj hali u Jaroslavlju da polože cveće pored niza izloženih kovčega sa telima...

Nastavak na Studio B...

Hiljade ljudi odalo poštu

Izvor: RTS, 10.Sep.2011

Nekoliko hiljada ljudi ispunilo je hokejašku dvoranu u ruskom gradu Jaroslavlje kako bi odalo poslednju poštu lokalnom timu koji je stradao u avionskoj nesreći, u kojoj su u sredu poginule 43 osobe...Nepregledna reka ljudi polaže cveće duž reda kovčega sa fotografijama poginulih članova tima...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.