Izvor: B92, 17.Jun.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponovo iranske sumnje u holokaust
Peking -- Mahmud Ahmadinedžad, predsednik Irana, ponovo javno sumnja da je holokaust uopšte postojao.
On je u toku svog boravka u Kini, rekao da dokazima o holokaustu koji su prihvaćeni u Evropi, ne treba verovati: "Istorijski događaji koji su uticali na mnoga diplomatska i politička dešavanja po svetu, trebalo bi da se ponovo preispitaju i istraže od strane nezavisnih i neutralnih grupa."
Ahmadinedžad je ranije već pominjao holokaust kao mit, a takođe je govorio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da Izrael treba izbrisati sa lica zemlje. Nakon takvih izjava, izraelski političari su zahtevali da se protiv Ahmadinedžada pokrene postupak zbog genocida.
Inače, u toku svoje posete Kini, predsednik Irana Mahmud Ahmadinedž je takođe rekao da je predlog šest zemalja o iranskom nuklearnom programu korak napred.Kina, Rusija, SAD, Francuska, Britanija i Nemačka predlažu pregovore i druge pogodnosti pod uslovom da Iran zamrzne program obogaćivanja uranijuma, a predsednik Iraka kaže da na tu ponudu gleda kao na korak napred i da ga je uputio na pažljivo razmatranje."Sankcije ne bi trebalo da budu sredstvo pritiska na neku zemlju. Mislim da bi trebalo da izbacimo tu reč iz političkog rečnika", rekao je on.






