Pomfrit i hamburger izazivaju depresiju

Izvor: Vostok.rs, 10.Apr.2012, 12:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pomfrit i hamburger izazivaju depresiju

10.04.2012. -

O opasnosti brze hrane, pored nutricionista, davno su još govorili i psihijatri. Nova istraživanja su pokazala, da stalno konzumiranje hamburgera, pomfrita i drugih sličnih proizvoda izaziva depresiju.

Razlog – visok nivo soli. U istraživanjima je učestvovalo 8964 osobe, koje ranije nisu imale sklonost ka depresiji i nisu uzimale antidepresive u periodu do početka konzumiranja fastfud proizvoda. Na kraju eksperimenta, 493 ljudi je bilo slomljeno ili >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << je počelo da uzima antidepresive. Pri tom su tim ljudima, koji su jeli puno nezdrave hrane, na 51% veće šanse za razvijanje depresije od onih koji uopšte nisu jeli ovakve proizvode.

Izvor: Golos Rossii, foto: RIA Novosti

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.