Izvor: Press, 09.Jun.2014, 23:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poludeli bračni par ubijao policajce po Vegasu!
Radi se o bračnom paru Džeradu i Amandi Miler, čiji je napad zamenik šerifa Las Vegasa Kevin Mekmahil nazvao "izolovanim aktom", prenosi AP.
Džeradovi su naoružani upali u jednu piceriju u Las Vegasu i uz povike "Ovo je revolucija" ubili dvojicu policajaca koji su tu ručali. Potom su otrčali u obližnju prodavnicu "Volmart", gde su smrtno ranili i treću osobu, da bi potom oboje izvršili samoubistvo.
Portaprol policije Las Vegasa Lari Hedfild izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << je kako je motiv smrtonosnog napada još uvek nejasan i predmet je istrage.
Kako piše AP, smrtonosni napad trajao je svega nekoliko minuta: policija je primila poziv iz picerije u 11.22 sati pre podne i tad je jedan od pogođenih policajaca još bio u stanju da uzvrati vatru. Još je nejasno da li je taj policajac uspeo da pogodi nekog u paru napadača.
Pet minuta posle poziva policiji iz picerije, pucnji su se čuli i u "Volmartu", gde je pogođeno treće lice, na samom ulazu u supermarket, i gde je počela razmena vatre s policijom, pre nego što su napadači izvršili samoubistvo.
Po šerifovim rečima, žena napadač prvo je upucala svog partnera, a zatim sebe.
U napadu u piceriji ubijeni su policajci Alin Bek (41) i Igor Soldo (31). Obojica su bili oženjeni i imali decu.
Bračni par rasista najavio "revoluciju" pre ubilačkog pohoda u Las Vegasu
Izvor: Blic, 09.Jun.2014
Policija Las Vegasa objavila je da su dvoje učesnika i jučerašnjem napadu u tom gradu, u kojem su poginula dva policajca i još jedna osoba, ideološki na liniji "belačkog rasizma".
















