Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Okt.2016, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policijsko vozilo pregazilo tri demonstranta u Manili

Nekoliko ljudi je povređeno danas kada je policijski kombi uleteo među demonstrante koji su se okupili ispred ambasade SAD u glavnom gradu Filipina, Manili.

Tokom antiameričkog protesta izbilo je nasilje, a vođa demonstranata Renato Rejes izjavio je da su najmanje tri studenta aktivista odvedena u bolnicu pošto ih je pregazio kombi koji je vozio policajac.

Na televizijskim snimcima vidi se kako kombi udara u demonstrante dok je vozio napred-nazad pošto su ga demonstranti >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << okružili.

Policija je kasnije uhapsila nekoliko učesnika protesta koji su probili kordon policije i bacali crvenu farbu na američku ambasadu.

Demonstranti su tražili da se američka vojska povuče iz Filipina, dajući podršku nastojanju predsednika Rodriga Dutertea da vodi nezavisnu spoljnu politiku.

Duterte, koji je u utorak otišao u prvu posetu Kini, ranije je rekao da želi da nedavno održane američko-filipinske borbene vežbe budu poslednje u njegovom mandatu, u želji da smanji zavisnost od SAD.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.