Policajci napali ruskog diplomatu u Hagu

Izvor: Blic, 08.Okt.2013, 00:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policajci napali ruskog diplomatu u Hagu

Savetnika u ambasadi Rusije u Hagu Dmitrija Borodina juče su napali policajci u njegovom stanu i priveli ga u stanicu, zbog čega je Ministarstvo spoljnih poslova Rusije uputilo najoštiji protest Vladi Holandije i zatražilo objašnjenje.

Borodin je rekao da su policajci, koji nisu pokazali nijedan službeni dokument, upali u njegov stan, uz obrazloženje su dobili pritužbe komšija na buku koju prave

njegova četvorogodišnja ćerka i dvogodišnji sin.

- >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Iako sam ih upozorio da imam diplomaski imunitet, oni su me oborili na pod, stavili mi lisice na ruke i udarili me pendrekom u glavu - rekao je Borodin za Itar tas.

Borodin je nakon toga na silu odveden u policijsku stanicu, odakle ga je ubrzo izveo dežurni diplomata u ruskoj ambasadi.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.