Izvor: Blic, 25.Okt.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poginula 22 člana terorističke grupe
Poginula 22 člana terorističke grupe
ISLAMABAD (BBC) - Militantna grupa sa sedištem u Pakistanu, Harkatul mudžahedin, potvrdila je da su dvadeset dva njena pripadnika poginula u Kabulu kada je bomba pogodila kuću u kojoj su se nalazili tokom američkih vazdušnih napada. Reč je o potvrdi do sada najvećeg broja poginulih članova neke od organizacija povezanih sa Osamom bin Ladenom, od početka vazdušnih napada koje predvodi Amerika. SAD su nedavno stavile grupu Harkatul >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mudžahedin na spisak grupa za koje veruju da su umešane u terorističke aktivnosti. Grupa demantuje ove optužbe.
Tokom najnovijih napada, američki avioni su intenzivno bombardovali region Kabula. Jedan očevidac javio je da je nekoliko bombi ili raketa ekplodiralo blizu linije fronta koju talibani drže u tom regionu. Posle relativnog zatišja tokom dana, američki avioni tokom noći su izbacili najmanje devet bombi na avganistansku prestonicu Kabul, dok su talibani odgovorili sporadičnom protivavionskom paljbom. Izveštava se i da su Amerikanci bombardovali talibanske položaje na severu zemlje, te talibansko uporište u Kandaharu, na jugu. Prethodno je Pentagon bio prisiljen da potvrdi da su tri bombe tokom vikenda promašile ciljeve, te da je jedna od njih oštetila, kako je rečeno, starački dom u Heratu, na zapadu Avganistana. Nije, međutim, sasvim jasno koji je objekat pogođen, budući da su UN u Pakistanu saopštile da je reč o vojnoj bolnici. Pentagon je takođe naveo da su još dve bombe promašile ciljeve u Kabulu, s nepoznatim rezultatima.
Pedeset i dva civila, većinom nomada, poginula su kada je avijacija SAD juč bombardovala selo Čakor Kariz, oko 40 kilometara jugoistočno od Kandahara, javila je agencija AIP sa sedištem u Pakistanu.






