Izvor: BKTV News, 28.Feb.2017, 16:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Planeti preti katastrofa zbog suše?
Mohamed Abdulahi Mohamed, predsednik Somalije izjavio je danas da zemlji preti nacionalna katastrofa zbog suša.
On je zatražio pomoć međunarodne zajednice, kao i pomoć od dijaspore koja broji negde oko dva miliona ljudi, saopštio je njegov kabinet.
Humanitarna kancelarija Ujedinjenih nacija procenjuje da je potrebna pomoć za pet miliona ljudi u Somaliji, što je skoro polovina celokupnog stanovništva te zemlje.
Oko 363.000 dece zahteva hitnu pomoć i podršku u ishrani, uključujući i 71.000 dece koja su ozbiljno neuhranjena, saopštava američka agencija koja upozorava na problem gladi.
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.


















