Izvor: B92, 19.Jun.2009, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pao ruski bombarder
Rostov na Donu -- Ruski taktički bombarder SU-24 srušio se danas tokom vežbi, pri čemu su se oba pilota bezbedno spasla katapultiranjem, izjavili su ruski zvaničnici.
To je drugi pad bombardera SU-24 u tri dana, zbog čega je cela vojna flota prizemljena dok traje istraga. Portparol ruskog ministarstva za vanredne situacije rekao je da je avion pao na jugu Rusije. Drugi bombarder SU-24 pao je u sredu na dalekom istoku Rusije, a piloti su se takođe spasli.
Dvomotorni bombarder SU-24 važan je deo ruskih vazdušnih snaga od kraja sedamdesetih godina dvadesetog veka.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








