Pametni materijali za britanske vojne uniforme

Izvor: Blic, 03.Apr.2012, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Pametni" materijali za britanske vojne uniforme

Uniforme britanskih vojnika uskoro bi mogle da počnu da se proizvode od tkanina u koje su ugradjene elektroprovodne niti, koje bi zamenile nezgrapne baterije i kablove.

"Pametni" materijali bi omogućili da uniforme imaju samo jedan, centralni izvor energije, prenela je britanska televizijska mreža Bi-Bi-Si.

Kompanija "Intelidžen tekstajls", sa sedištem u Sariju, predstavila je nedavno model "pametne" borbene uniforme, u sklopu koje vojnik puni samo jednu bateriju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << umesto više njih.

Takodje, smanjen je i broj kablova, što omogućava lakše kretanje.

Kompanija razvija i prototip tastature za minijaturni računar, koji bi bio ugradjen u uniformu.

Prve "pametne" uniforme bi mogle da budu, u ograničenoj količini, proizvedene krajem godine, a za širu primenu 2014. ili 2015. godine.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Pametni materijali za britanske vojne uniforme

Izvor: Nezavisne Novine, 03.Apr.2012

LONDON - Uniforme britanskih vojnika uskoro bi mogle da počnu da se proizvode od tkanina u koje su ugrađene elektroprovodne niti, koje bi zamijenile nezgrapne baterije i kablove.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.