PUKOTINE NA NUKLEARKI KOZLODUJ

Izvor: Kurir, 19.Okt.2010, 18:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PUKOTINE NA NUKLEARKI "KOZLODUJ"

SOFIJA - Na zaštitnim cevima jednog od reaktora bugarske nuklearne centrale "Kozloduj" primećene su pukotine, ali nema ispuštanja radioaktivnih supstanci, saopštila je bugarska Nuklearna regulativna agencija.

 Centrala "Kozloduj" nalazi se na Dunavu, stotinak kilometara od granice sa Srbijom.

Remont reaktora, u okviru redovnog održavanja, počeo je 18. septembra i trebalo je da bude završen za mesec dana, 18. oktobra.

U toku je provera svih zaštitinih cevi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i formirana je komisija da ispita uzrok nastajanja pukotina, navodi se u saopštenju.

Ministarstvo energetike je u odvojenom saopštenju navelo da se naišlo na probleme tokom radova na redovnom održavanju jednog od reaktora od 1.000 megavata nuklearne centrale "Kozloduj", zbog čega može doći do "ozbiljnog kašnjenja" s njenim vraćanjem u pogon, predviđenim za 18. oktobar.

Ministar ekonomije i energetike Traiko Trajkov trebalo bi danas u toku dana da poseti centralu, navelo je ministarstvo.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.