POBUNJENICI MASAKRIRALI  OKO 150 GADAFIJEVIH BORACA U SIRTU

Izvor: Kurir, 24.Okt.2011, 23:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POBUNJENICI MASAKRIRALI OKO 150 GADAFIJEVIH BORACA U SIRTU

SIRT - Najmanje 150 tela Gadafijevih boraca pronađeno u Sirtu u poslednja 24 časa. Od toga, 53 su tela zarobljenika streljanih u hotelu "Mahari", koji su zauzeli ustanici iz Misrate. "Hjuman rajts voč" traži istragu.

Sirt, u kojem su se dva meseca vodile žestoke borbe Gadafijevih snaga i ustanika, potpuno je porušen, ali mnogo veći problem u ovom trenutku predstavlja činjenica da polako isplivavaju posledice sukoba.

Tela Gadafijevih boraca, koje su najverovatnije streljali >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ustanici, pronađena su u hotelu "Mahari",prensi RTS.

Neka od 53 tela imala su ruke vezane na leđima, što, kako smatra "Hjuman rajts voč", svedoči da su likvidirani posle zarobljavanja. Kao počinioci tog zločina navode se brigade iz Misurate, koje su zauzele hotel.

Tela Gadafijevih boraca pronađena su u nedelju, a mnogi su usmrćeni hicem u glavu.

Istovremeno, 95 leševa pronađeno je nedaleko od mesta na kojem je zarobljen Moamer Gadafi.

"Ovaj poslednji masakr uklapa se u trend ubistava, pljački i ostalih zločina koje su počinili ustanici, koji smatraju da su iznad zakona. Od ključne je važnosti da nove vlasti u Libiji preduzmu akcije kako bi smirile te grupe", navodi "Hjuman rajts voč".

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.