Otkrivena medjunarodna mreža sajber kriminalaca

Izvor: S media, 29.Okt.2010, 21:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkrivena medjunarodna mreža sajber kriminalaca

Nemačka policija je saopštila da je otkrila medjunarodnu mrežu sajber kriminalaca koju vode pet Estonaca, dva Nemca i jedan Britanac.

Istraga vodjenja zajedno sa estonskom i britanskom policijom bila jedna od najvećih u Nemačkoj koja se odnosi na "širenje trojanskih konja i na internet prevare", navodi se u saopštenju policije iz nemačkih država Baden Vritemberg i Severna Rajna Vestfalija, na zapadu zemlje.

Glavni osumnjičeni su intervenisali na 260 bankovnih >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << uplata preko informatičkih trojanskih konja, ali je zahvaljujući akciji policije sprečena finansijska šteta od 1,2 miliona evra, navodi se u saopštenju.

Tokom istrage policija je konstatovala da je u oko 2,5 miliona računara unet virus, od toga je 400.000 računara u Nemačkoj.

Tužilaštvo iz Štutgarda tražilo je od Estonije da joj izruči osumnjičene Estonce.

(Beta-AFP)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.