Otkaz za radnice koje su abortirale

Izvor: Vesti-online.com, 13.Avg.2010, 10:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkaz za radnice koje su abortirale

Ruski proizvođač mleka "Rusko mleko" (Ruskoe Moloko) otpustiće svaku svoju pravoslavnu radnicu koja je abortirala ili je samo odabrala venčanje u opštini.

Kompanija, čije je sedište u Moskvi, je svojim zaposlenima, koji su kršteni u pravoslavnoj crkvi ali su se venčali samo kod matičara, dala rok do 14. oktobra da brak sklope i u crkvi ili će se suočiti sa otkazom.

Vlasnik kompanije "Ruskoe Moloko" Vasili Bojko-Veliki rekao je radio stanici "Eho Moskve" da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << žene, koje su prekinule trudnoću, nisu više poželjne u fabrici.

"Abortus je ubistvo. Ne želimo da radimo sa ubicama", istakao je Bojko-Veliki.

Prema njegovim rečima, svim radnicima, uključujući i one drugih veroispovesti, biće rečeno da prate predavanja o pravoslavnoj veri.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.