Izvor: B92, 19.Jun.2012, 21:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Odrubio ćerki glavu zbog "afera"
Nju Delhi -- Indijac Ogad Sing odrubio je glavu svojoj ćerki zbog njenih vanbračnih veza, dok je u državi Gudžarat otac spalio ćerku jer je pobegla sa momkom i udala se.
Ogad Sing, radnik u kamenolomu u indijskoj državi Radžastan, odrubio je mačem glavu svojoj dvadesetdvogodišnoj ćerki koja se udala pre tri godine, ali se potom odvojila od muža, saopštila je lokalna policija.
On je zatim neko vreme defilovao selom noseći glavu u jednoj, a krvavi mač u drugoj ruci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre nego što su ga komšije ubedile da se preda policiji.
"Optuženi se odlučio na ovaj ekstremni korak zato što je bio besan zbog njenih vanbračnih afera," rekao je policijski funkcioner Raul Katki AFP-u.
Sing nije pokazivao znake kajanja. On je policiji rekao da je više puta molio ćerku da prekine veze sa drugim muškarcima i ostane kod kuće, napominjući da je ćerku ubio u napadu besa što mu nanosi sramotu.
U državi Gudžarat na zapadu Indije jedan drugi otac je zapalio ćerku živu zato što je pobegla sa momkom, prenla je indijska agencija PTI. Devojka je ostala na mestu mrtva, a otac se predao policiji.
Ubistva mlađih parova koji se venčavaju van kaste ili protiv želja rodbine su u porastu u Indiji. Ubice to pravdaju zaštitom porodičnog ugleda, a mnogi slučajevi nisu prijavljeni ili policija i lokalni političari pred njima zatvaraju oči smatrajući ih za prihvatljiv oblik tradicionalne pravde odnosno zaštite porodične časti, prenosi AFP.























