ODMOTAVA SE KLUPKO: Ubice priznale da su spalile dečaka

Izvor: Kurir, 08.Jul.2014, 08:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ODMOTAVA SE KLUPKO: Ubice priznale da su spalile dečaka

Jedan od uhapšenih je nakon ispitivanja Šin Beta odao sebe i svoje drugove

JERUSALIM - Istraga.

Tenzije između Izraelaca i Palestinaca nastavljaju se, međutim, nakon racije u kojoj je izraelska policija privela šestoricu nacionalista osumnjičenih za brutalno ubistvo palestinskog dečaka Muhameda Abu Hdeira (16) trojica uhapšenih priznala su da su počinila taj gnusni zločin. Prema izveštaju Drugog kanala izaelske televizije, priznanje je usledilo nakon intenzivnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ispitivanja bezbednosne službe Šin Bet, kad je jedan od ispitanika pukao pod pritiskom i odao sebe i svoje drugove.

Istovremeno, izraelski premijer Benjamin Netanijahu razgovarao je juče s Huseinom Abu Hdeirom, ocem ubijenog palestinskog dečaka, i izjavio mu saučešće povodom tragičnog gubitka sina, obećavši da će odgovorni biti kažnjeni.

- Želim da izrazim šok koji izraelski građani i ja osećamo zbog odvratnog ubistva vašeg sina. Ubice će smesta biti izvedene na suđenje i biće gonjene u potpunoj saglasnosti sa zakonom - rekao je Netanijahu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.