Izvor: Kurir, 08.Jul.2011, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ODBAČENA MINARET-TUŽBA MUSLIMANA PROTIV ŠVAJCARSKE
ŽENEVA - Evropski sud za ljudska prava u Strazburu odbacio je tužbu nekoliko udruženja muslimana protiv odluke Švajcarske da zabrani gradnju minareta na džamijama.
Sud je presudio da ljudi koji su podneli tužbu - bivši portparol džamije u Ženevi i nekoliko švajcarskih udruženja muslimana, ne mogu da tvrde da su žrtve. Sedmočlano sudijsko veće u Strazburu je saopštilo da tužitelji nisu uspeli da pokažu da zabrana "na njih ima ikakvog praktičnog efekta".
Švajcarci >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << su na referendumu 2009. godine izglasali zabranu gradnje minareta, sa kojih se vernici pozivaju na molitvu, a ta odluka je naišla na osudu u zemlji i svetu. Ishod referenduma je primorao švajcarsku vladu, koja se protivila inicijativi, da proglasi nezakonitom gradnju novih minareta u toj zemlji.







