Novinari poginuli u Australiji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Avg.2011, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novinari poginuli u Australiji

SIDNEJ -

Troje ljudi poginulo je u padu helikoptera u južnoj Australiji, saopštila je policija, a medijska korporacija Ej-Bi-Si (ABC) saopštila je da je verovatno reč o njena tri zaposlena, među kojima je i veteran novinarstva Pol Loker (Paul Lockyer).

Ej-Bi-Si je saopštio da su se, pored Lokera u helikopteru koji se srušio u zabačenom delu države Južna Australija, nalazili i snimatelj Džon Bin i pilot Geri Tajčrst, prenela je agencija AP.

Tročlana ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << radila je na priči o ogromnom jezeru Er (Eyre).

Policija Južne Australije potvrdila je da je troje ljudi poginulo u nesreći i navela je da je u toku istraga o uzrocima.

Istraga je otežana jer je mesto incidenta okruženo vodom i blatom, dodala je policija.

Loker, dobitnik niza nagrada, bio je istaknuti novinar sa karijerom dužom od 40 godina.

Tajčrst je poznati medijski pilot koji je radio za Ej-Bi-Si više od 25 godina, a snimatelj Bin je 20 godina snimao za televiziju širom Australije, Pacifika i u Vašingtonu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pao helikopter sa novinarskom ekipom EjBiSi?

Izvor: S media, 19.Avg.2011

Troje ljudi poginulo, najverovatnije novinarska ekipa EjBiSi. Policija Južne Australije potvrdila je da je troje ljudi poginulo u nesreći i navela je da je u toku istraga o uzrocima. ..Troje ljudi poginulo je u padu helikoptera u južnoj Australiji, saopštila je policija, a medijska korporacija Ej-Bi-Si...

Nastavak na S media...

Troje ljudi poginulo, najverovatnije novinarska ekipa Ej-Bi-Sija

Izvor: Blic, 19.Avg.2011

SIDNEJ - Troje ljudi je poginulo u padu helikoptera na jugu Australije, saopštila je policija, a medijska korporacija Ej-Bi-Si (ABC) javila je da je verovatno reč o njena tri zaposlena, među kojima je i veteran novinarstva Pol Lokjer. ..Ej-Bi-Si je saopštio da su se, pored Lokjera u helikopteru koji...

Nastavak na Blic...

U padu helikoptera poginulo troje novinara

Izvor: Mondo, 19.Avg.2011

Trojica novinara australijske državne televizijske stanice "Ej-Bi-Si" poginula su u padu helikoptera nedaleko od jezera Ijr na jugu Australije.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.