Nestao avion koji je leteo za Angolu

Izvor: RTS, 30.Nov.2013, 09:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nestao avion koji je leteo za Angolu

Nestali avion iz Mozambika, u kome su bile 34 osobe i koji je leteo za Angolu,verovatno se srušio u Namibiji. Poslednji kontakt sa kontrolom leta ostvaren iznad severne Namibije.

Avion kompanije "Mozambikan erlajns" iz Mozambika, koji je juče nestao sa 34 putnika i članova posade, verovatno se srušio u nepristupačnoj grmovitoj oblasti na severoistoku Namibije, saopštila je policija koja traga za letelicom.

Namibijska policija je poslala spasioce u nacionalni park >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Bvabvata nakon što su je vlasti susedne Bocvane obavestile o rušenju aviona u toj oblasti, rekao je Vili Bampton, koordinator policije u regionu Kavango koja učestvuje u potrazi, navode agencije.

"Zvaničnici Bocvane su nas obavestili da su videli dim u vazduhu i da su mislili da se na teritoriji njihove zemlje srušio avion, ali kada su došli do granice shvatili su da se nesreća dogodila u Namibiji", rekao je on.

U avionu se nalazilo 28 putnika i šest članova posade, a Meštani sela u tom regionu ispričali su policiji da su čuli eksplozije.

Potraga za avionom, koji je nestao dok je leteo iz Mozambika u Angolu, biće teška zbog problematičnog terena koji je postao još nepristupačniji zbog obilne kiše koja je nedavno padala.

"Nema izgrađenih puteva i moramo polako da se probijamo kroz grmlje, što nam otežava posao", rekao je Bampton.

Avion je leteo iz Maputa u Luandu, a poslednji kontakt sa kontrolom leta ostvaren je iznad severne Namibije.

Predstavnik "Mozambikan erlajnsa" Norberto Mukopa juče nije mogao da precizira čiji su državljani bili u avionu, kao ni da li među njima ima zvaničnika vlade.

EU je 2011. godine zabranila avio-kompanijama iz Mozambika da koriste njen vazdušni prostor zbog velikih bezbednosnih nedostataka.

 

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.