Nema razloga da se okrenemo Americi i zanemarimo Rusiju

Izvor: Vesti-online.com, 13.Nov.2016, 17:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Nema razloga da se okrenemo Americi i zanemarimo Rusiju"

Liderka francuske partije Nacionalni front Marin le Pen je u intervjuu za Bi-Bi-Si izrazila mišljenje da Evropa ne treba da se plaši politike Kremlja.

- Nema nikakvog razloga za strah. Mi imamo prijatelje u Rusiji i dugogodišnje odnose koji se istorijski zasnivaju na prijateljstvu - rekla je Le Penova.

Ona je dodala da je Rusija evropska zemlja sa kojom je pametnije razgovarati i zaključivati sporazume o saradnji, kao i trgovinske sporazume. Prema rečima francuske >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << političarke, u ovom trenutku nema nikakvih razloga za "okretanje prema SAD, zanemarivanje Rusije i življenje sa njom u hladnom ratu“.

Ona je tako dala na znanje da je pristalica višepolarnog sveta i ravnoteže u odnosima sa svim zemljama. Osim toga, Le Penova je visoko ocenila akcije ruskog predsednika Vladimira Putina, koji štiti interese svoje zemlje i njen identitet.

- Oni koji danas zaista destabilizuju Evropu i njene susede su EU i SAD, koje su se poslednje vreme ponašale veoma agresivno prema Rusiji. Zašto se to dešavalo? Jer se model koji zagovara Vladimir Putin kardinalno razlikuje od onog na kom insistira Obama - rekla je ona. Francuska političarka je navela da je takav model dobar i primenljiv i na Francusku.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.