Izvor: Blic, 14.Jan.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedeljom nemoguće kupiti hleb i mleko

Nedeljom nemoguće kupiti hleb i mleko

ZAGREB - Primena zakona o zabrani rada trgovina i trgovačkih centara nedeljom, izazvala je pravi haos i ogromno nezadovoljstvo građana. Prva nedelja primene zakona, koji je stupio na snagu 1. januara, protekla je u lutanju ogorčenih građana da pronađu neku otvorenu, dežurnu prodavnicu i kupe hleb, mleko i druge namirnice. Neki su nakon lutanja i čekanja u dugačkim redovima uspevali da kupe hleb, a neki ne jer je već bio rasprodat. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Novinari i televizijski snimatelji ovekovečili su ljutite izjave pa i psovke na račun onih koji su inicirali i doneli takav 'nakaradni zakon'.

Ni druga nedelja (11. januar) primene zakona nije prošla bolje. Televizijske kamere su zabeležile nove žestoke reakcije građana koji lutaju u potrazi za nekom dežurnom prodavnicom. Neki od njih revoltirano su poručili da takav zakon 'odgovara samo crkvi i neradnicima'.

Na pitanje 'Jutarnjeg lista' da li podržavaju odluku o zabrani rada trgovina nedeljom, 84 odsto čitalaca je odgovorilo da je ne podržava, a samo 16 odsto njih da podržava tu odluku. Prema prvim zapažanjima, primena zakona nije uticala na veću prisutnost vernika nedeljnim misama u crkvama. Od 647 prodavnica u Zagrebu, koje su pre primene zakona radile i nedeljom, sada ih radi samo 156, s tim što neke od njih ne dežuraju svake nedelje, već svake druge ili samo jednom mesečno. Mira Babić-Šuvar

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.