Izvor: Glas javnosti, 12.Mar.2010, 13:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Napad bombaša samoubica, 39 mrtvih
LAHOR - U dva samoubilačka napada blizu pijace u Lahoru, u istočnom Pakistanu, poginulo je najmanje 39 ljudi, naveli su zvanični izvori. Policija je navela da je meta napada bio vojni konvoj blizu pijace koja se nalazi u kvartu gde nekoliko bezbednosnih agencija imaju svoje prostorije.
- Pronašli smo glave dvojice samoubica. Bio je razmak od 15 sekundi između dve eksplozije čiji je cilj bio konvoj vojnih vozila - rekao je policijski zvaničnik Čodri Mohamad Šafik novinarima u izjavi >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << koju je prenosila i pakistanska televizija.
Drugi policijski zvaničnik rekao je agenciji AP da je u napadima povređeno 100 ljudi. Ovo je drugi napad u Lahoru ove nedelje. U napadu vozača samoubice na jednu policijsku zgradu u ponedeljak poginulo je 15 ljudi, među kojima su bili policajci i prolaznici. Za taj napad su preuzeli odgovornost pakistanski talibani vezani za Al Kaidu.










