Najveća vojna vežba Izraela i SAD

Izvor: B92, 21.Okt.2012, 19:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveća vojna vežba Izraela i SAD

Tel Aviv -- Izrael i SAD započeli su vežbu protivvazdušne odbrane - "Surov izazov 2012", u kojoj učestvuje 3.500 Amerikanaca i 1.000 Izraelaca.

Vojske dve zemlje saveznice vežbaju kako zajednički da odgovore na čitav niz pretnji sa kojima se suočava Izrael, navodi agencija Asošiejted pres.

Prvobitno je bilo planirano da se vežba održi u aprilu, ali je odložena na zahtev Izraela, zbog rastućih spekulacija o mogućem izraelskom napadu na iranska nuklearna postrojenja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ukoliko Teheran ne prestane da obogaćuje uranijum.

U tronedeljnoj vežbi testira se čitav niz sistema vazdušne odbrane protiv dolazećih raketa sa mnogih mesta, uključujući i daleki Iran.

Izrael je ranije nagovestio da bi mogao preduzeti vojnu akciju protiv iranskih nuklearnih postrojenja kako bi sprečio da Teheran razvije atomsku bombu.

Takođe je pretio napadom na sirijski hemijski arsenal. Svaki od tih napada mogao bi izazvati raketnu odmazdu Irana, Sirije i islamista u pojasu Gaze i Libanu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Velika vojna vežba Izraela i SAD

Izvor: Akter, 21.Okt.2012

Izrael i SAD započeli su vežbu protivvazdušne odbrane - "Surov izazov 2012", u kojoj učestvuje 3.500 Amerikanaca i 1.000 Izraelaca.

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.