Izvor: S media, 25.Jan.2010, 15:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najmanje 36 mrtvih u eksplozijama u Bagdadu
Najmanje 36 ljudi je poginulo, a 71 osoba je povredjena u bombaškim napadima na hotele "Ištar Šeraton", "Vavilon" i "Hamra" u centru Bagdada.
Jedna eksplozija je odjeknula na ulazu u hotel "Ištar Šeraton", na istočnoj obali Tigra, a na obližnjim zgradama su od siline detonacije izvaljena vrata, popucala stakla i podigao se oblak dima.
Policija i vojska su blokirale čitavo područje. Hotel "Ištar Šeraton" već duže vreme ne prima posetioce, već služi kao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sedište raznih kompanija i nekih medijskih organizacija.
Druga eksplozija je odjeknula blizu hotela "Vavilon", u kome često odsedaju irački gosti, a ponekad se održavaju i sastanci vlade.
Mesto treće eksplozije bio je hotel "Hamra", gde odsedaju brojni zapadni novinari, od kojih je jedan posvedočio da je hotel teško oštećen, preneo je Rojters.






