Izvor: Press, 18.Dec.2012, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najmanje 22 poginulo u seriji napada u Pakistanu
U eksploziji automobila bombe na jednoj pijaci u Džamrudu u plemenskom području Hajber na severoistoku zemlje, juče je poginulo najmanje 17 ljudi i ranjeno više od 40, koji su stajali na obližnjoj autobuskoj stanici.
Među poginulima su jedna petogodišnja devojčica iz Avganistana i dva pakistanska dečaka, starosti po šest godina, izjavio je lekar iz bolnice u Džamrudu Samin Džan Šinvari. Za sada niko nije preuzeo odgovornost za ovaj napad, izvestio je Radio Slobodna Evropa. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press <<
U napadu ekstremista na jedno vojno vozilo u provinciji Pahtunhva, takođe na severoistoku Pakistana, ubijena su tri, a ranjena četiri vojnika. Ekstremisti su navodno ispalili rakete na vojno vozilo.
U gradu Kveta na jugu, naoružani napadači ubili su portparola lokalne vlade i dva policajca. Napadači su ubili portparola Hadima Husaina Nurija (55), šiita, dok je parkirao automobil u prestonici provincije Balučistan.
Šef lokalne policije je izjavio za AFP da se veruje da je Nuri bio meta zbog svoje vere. Napadači na motorciku ubili su dva policajca i ranili trećeg. Ovo područje beleži porast verskog nasilja u protekloj godini čija su meta šiiti.










