Najavljena obilna kiša u Istri

Izvor: Blic, 09.Jan.2016, 11:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najavljena obilna kiša u Istri

U Hrvatskoj se danas očekuje umereno do pretežno oblačno vreme, mestimično uz kišu, dok je meteoalarm izdao narandžasto upozorenje za riječko područje i Istru zbog obilnije kiše, saopšteno je iz hrvatskog hidrometeorološkog zavoda.

U severnim kopnenim predelima kiša će uglavnom biti slaba, a češća u gorskoj Hrvatskoj, te na Jadranu, naročito na severnom delu.

Dnevna temperatura vazduha biće od četiri do devet, a na moru između 11 i 16 stepeni Celzijusa.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Meteoalarm izdao je žuto upozorenje za Dalmaciju zbog mogućih olujnih udara juga.

Hrvatski autoklub upozorava da su putevi mokri i klizavi u većem delu zemlje, pa je potreban oprez zbog moguće poledice.

Magla smanjuje vidljivost u središnjoj i severozapadnoj Hrvatskoj, Gorskom kotaru i Hrvatskom primorju.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.