Izvor: Kurir, 25.Jul.2011, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NORVEŠKA POLICIJA SMANJILA BROJ ŽRTAVA MASAKRA NA 76
OSLO - Norveška policija smanjila je danas sa 93 na 76 broj žrtava napada u centru Osla i na ostrvu Utoja, navodeći da je teško utvrditi tačan broj ubijenih na ostrvu.
Policija je saopštila da je broj žrtava bombaškog napada izvedenog u petak u centru Osla povećan sa sedam na osam, ali da je broj ubijenih na ostrvu Utoja smanjen sa 86 na 68, prenele su agencije. Portparol policije Ojstajn Maeland objasnio je da je veći, pogrešan broj žrtava na ostrvu posledica toga što su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << policija i spasioci bili dosad usredsređeni na pružanje pomoći preživelima i obezbeđivanje područja.
Maeland je, kako navodi AFP, rekao da su sva pronađena tela odneta sa Utoje, što je omogućilo da se napravi precizniji trenutni bilans. S druge strane, dodao je on, potraga za nestalima i dalje traje, što može na kraju dovesti i do toga da konačan broj žrtava bude povećan.
Osumnjičeni za nezapamćene napade na civile u Norveškoj Anders Bering Brejvik, priznao je danas pred sudom da je izvršio napade, a sud mu je produžio pritvor za osam nedelja, od kojih će četiri provesti u samici.













