Misteriozna smrt kineskog milijardera

Izvor: NaDlanu.com, 04.Jan.2012, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Misteriozna smrt kineskog milijardera

Kineska policija istražuje iznenadnu smrt milijardera Long Lijuana, koji je umro prošlog meseca nakon što je pojeo specijalitet od mačijeg mesa.

Long (49) je umro 23. decembra u južnoj kineskoj provinciji Gvandongnakon što je pojeo kuvano jelo od mesa mačke, smatran specijalitetom na jugu Kine, dok je sa još dvojicom muškaraca bio na poslovnom ručku.Jedan od te dvojice, lokalni zvaničnik Huang Guang, uhapšen je u petak pod sumnjom da u jelo stavio otrovnu travu. Policija navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << da su Huang i Long bili u svađi zbog novca.Huang, zamenik direktora odseka za poljoprivredu u gradu Badjia u Gvandongu, osumnjičen je da je jelo otrovao travom gelsemiun elegans,koja se može naći u šumama u nekim oblastima Kine.PEKING, 4. januara 2012. (Beta-AP)

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.