Izvor: NoviMagazin.rs, 19.Feb.2019, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merkel: EU da izmeni propise o konkurenciji

Nemačka kancelarka Angela Merkel je danas rekla da će Evropa možda morati da razmotri svoje propise u domenu konkurencije ako želi da stvori kompanije koje mogu igrati značajnu ulogu na globalnoj sceni.

Merkel je to izjavila na konferenciji o digitalnom poslovanju u Berlinu, dve nedelje nakon što su antimonopolska tela EU blokirale sporazum >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << kojim bi bila stvorena velika železnička kompanija koja bi se mogla nadmetati s Kinom.

Spajanje francuskog Alstoma i nemačkog Simensa je bilo smatrano za mogućnost da se Evropa pripremi za globalnu ekspanziju kineske železničke korporacije CRRC.

Ne pominjući direktno propali dogovor, Merkel je rekla da stav EU o konkurenciji "ostavlja mesta sumnji da li EU zapravo može da stvori globalne igrače".

Ona je dodala da je za to najpre neophodno "privoleti Evropljane da promene zakone o konkurenciji".

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.