Makedonija: Poseta delegacije Kongresa SAD

Izvor: Blic, 11.Maj.2017, 23:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Makedonija: Poseta delegacije Kongresa SAD

Delegacija američkog Kongresa predvođena predsednikom Komiteta za pravosuđe pri Predstavničkom domu Bobom Gudlatom posetila je danas Makedoniju, gde je razgovarala sa predsednikom Sobranja Talatom Džaferijem i članovima zakonodavnog doma.

Predstavnici delegacije sastali su se i sa ministrom odbrane Makedonije Zoranom Jolevskim i šefom diplomatije Nikolom Popskim, pri čemu je izvršena provera opreme koju su SAD donirale bataljonu vojne policije u kasarni "Ilindan", saopšteno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je iz Ambasade SAD u Skoplju.

Američki kongresmeni sastali su se i sa specijalnim tužiocem Katicom Janevom.

Članovi delegacije razgovarali su sa domaćinima sastanka o jačanju vladavine prava u Makedoniji, vojnoj saradnji i procesu formiranja Vlade.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Delegacija Kongresa upoznaje Balkan

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 12.Maj.2017, 15:01

Delegacija Predstavničkog doma SAD koju predvodi kongresmen Bob Gudlat (Bob Goodlatte), predsedavajući Komisije Predstavničkog doma za pravosuđe, posetila je Bosnu i Hercegovinu, Makedoniju, Albaniju, a poseta je završena u petak na Kosovu.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.