Izvor: 24sata, 05.Dec.2014, 16:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
MAKLJADA Pogledajte tuču u ukrajinskoj skupštini
U ukrajinskom novoizabranom parlamentu je zbog političkog neslaganja došlo do tuče između dvadesetak poslanika.
Do rešavanja spora pesnicima došlo je u četvrtak zbog preraspodele predsedavanja u zakodnovanim odborima između frakcija u parlamentu Ukrajine (Vrhovnoj Radi), preneli su ukrajinski mediji.
- Ne, ne, ne, stanite, stanite! Prekinite, poštovane kolege, prekinite i molim vas da se vratite na vaša mesta - ponavljao je predsednik parlamenta Vladimir >> Pročitaj celu vest na sajtu 24sata << Grosman, blizak saradnik predsednika Ukrajine Petra Porošenka.
Nezavisni poslanik i bivši lider protesta na kijevskom trgu Majdan Vladimir Parasjuk poručio je u parlamenu da su zaboravljeni principi ustanka koji je doveo do svrgavanja s vlasti bivšeg predsednika Viktora Janukoviča u februaru.
Parasjuk je, obraćajući se parlamentarnoj koaliciji koja podržava prethodnu ukrajinsku administraciju, zapretio da “ako otvore još jednom svoja bedna usta ovde, izbacićemo vas odavde veoma brzo, a vaši milioni vas neće zaštititi”.
- Majdan i ukrajinski narod bori se za transparentnost. Ako radimo dodatnih pola sata u ovom parlamentu i pokažemo ukrajinskom narodu da nisu izabrali par idiota, već (da smo) njima na usluzi, mi ćemo zaraditi samo bonus poene - rekao je Parasjuk, preneo je “Kijev Post”.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini












