Izvor: RTS, 28.Sep.2015, 04:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lukašenko Zapadu: Šta se vas tiče Asad?
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko kritikovao je Zapad zbog nedovoljne angažovanosti u rešavanju rata u Siriji.
"Zašto pokušavate da zbacite predsednika s vlasti? Šta se to vas tiče? Šta hoćete? Šta želite da postignete?", upitao je Lukašenko tokom govora na skupu o globalnom razvoju u UN, koji je okupio rekordan broj svetskih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << lidera, prenosi Tanjug.
Lukašenko je govorio o zahtevima Zapada da sirijski predsednik Bašar el Asad napusti mesto šefa države, ocenivši i da je "ravnoteža moći narušena raspadom Sovjetskog Saveza".
Beloruski predsednik je upozorio na mogućnost izbijanja još jednog svetskog rata, ukoliko se učini još jedan korak u globalnom sukobu.
Na istom skupu, SAD je kritikovao i predsednik Venecuele Nikolas Maduro, rekavši da Amerika celom svetu pokušava da nametne svoj stav.















