Le Pen: Ako pobedim, organizujem referendum o EU

Izvor: Blic, 22.Dec.2016, 15:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Le Pen: Ako pobedim, organizujem referendum o EU

Liderka francuske desničarske partije Nacionalni front Marin Le Pen poručila je da će, ako pobedi na predsedničkim izborima u Francuskoj naredne godine, organizovati referendum o izlasku te zemlje iz Evropske unije u roku od pola godine.

Ukoliko Francuska napusti Uniju, ona će se raspasti, smatra Le Pen.

- Što se tiče >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << EU, rekla sam Francuzima da ću, ako me izaberu, odmah otići u Brisel kako bih započela pregovore o povratku našeg suvereniteta. U roku od pola godine nakon mog izbora, organizovaću referendum“ - rekla je Le Penova.

Liderka Nacionalnog fronta dodala je da će Francuska "morati" da napusti EU ukoliko Unija ne počne da pravi ustupke, i pregovori sa Briselom ne uspeju.

Poručila je i da će ukinuti sankcije Rusiji jer su, kako je rekla, nepravične, neefikasne i štete ekonomiji Francuske.

Predsednički izbori u Francuskoj će biti održani na proleće 2017. Prema podacima anketa, u najveće izglede za ulazak u drugi krug imaju Le Pen i bivši francuski premijer i kandidat konzervativaca Fransoa Fijon.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.