Kraljevo: Diplomirale gašenje vatre

Izvor: Mondo, 18.Feb.2016, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraljevo: Diplomirale gašenje vatre

U Kraljevu je 20 članica jedinog organizovanog Ženskog dobrovoljnog vatrogasnog društva u Srbiji dobilo diplome posle završene obuke, koja je bila uslov za formiranje Ženske vatrogasne jedinice.

Foto: Thinkstock Ilustracija

Predsednica Saveta za rodnu ravnopravnost grada Kraljeva Lidija Pavlović izjavila je da je to prvo Žensko vatrogasno društvo kako u Srbiji, tako i u regionu i da okuplja žene iz kraljevačkih sela Vitkovac, Milakovac i Pečenog. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<

Na pitanje kako su povodom angažmana reagovali članovi porodice, jedna od članica vatrogasne jedinice Danka Ristović iz sela Vitkovac kazala je da nisu imali nikakvih problema.

"Kada je krenula akcija našeg organizovanja, želela sam da se pored svakodnevnih poslova priključim Ženskom vatrogasnom društvu i imala sam podršku supruga", kazala je Danka Ristović.

Predsednik udruženja Bojan Milutinović, u saradnji sa vatrogasnim savezom, bio je organizator obuke prvih žena vatrogasaca u Srbiji, kao i inicijatior njihovog udruživanja.

Gradonačelnik Kraljeva Tomislav Ilić prilikom dodele diploma o završenoj vatrogasnoj obuci, obećao je prvim ženama vatrogascima u Srbiji da će u saradnji sa bratskim gradom Mariborom uložiti napor kako bi jedino Žensko vatrogasno društvo u Srbiji dobilo vatrogasno vozilo.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.