Konferencija UN o smanjenju rizika od katastrofa

Izvor: S media, 28.Apr.2011, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konferencija UN o smanjenju rizika od katastrofa

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun otvoriće 10.maja u Ženevi trodnevnu konferenciju o smanjenju rizika od prirodnih katastrofa, saopštile su danas UN.

Ova konferencija je treća te vrste od 2007. godine,a na njoj će prisustvovati oko 2.500 ljudi, medju kojima i tridesetak ministara i šefova država.

Ban Ki Mun osudio nasilje nad demonstrantima u Siriji

Vukčević: U UN treba se drže principa pravde za žrtve

Na medenom mesecu preživeli šest >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << prirodnih katastrofa

Medju učesnicima su i predstavnici vlada ražličitih država, organizacija UN, medjunarodnih institucija za finasiranje, i akademskih i naučnih društava.

Na konferenciju u Ženevi će doći i delegacije SAD, Indonezije i Japana.

Jedna od tema skupa biće i obnova Japana posle katastrofe koja je nedavno pogodila tu zemlju.

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.