Izvor: Mondo, 20.Dec.2016, 09:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kinezi vratili podvodni dron Amerikancima
Pentagon je saopštio da je Kina vratila američki podvodni dron na daljinsko upravljanje koji je prošle nedelje zaplenjen u Južnom kineskom moru.
Foto: CHINFO, Navy Visual News via AP, File Američki istraživački brod "USNS Bowditch"
Sekretar za medije Pentagona Piter Kuk rekao je da je kineska mornarica vratila dron nedaleko od mesta gde je bio zaplenjen, navodi se u saopštenju objavljenom u ponedeljak uveče.
Kuk je kazao da će SAD nastaviti istragu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << povodom ovog incidenta koji se dogodio prošle nedelje u Južnom kineskom moru, nedaleko od Filipina.
On je u ponedeljak naveo da kineski i američki zvaničnici, uključujući vojne zvaničnike, rade na logističkim detaljima za povratak podmornice.
Prema navodima Pentagona, podmornica spuštena s broda "USNS Bowditch" koji nije vojno plovilo, košta oko 150.000 dolara, zaplenjena je dok je sakupljala naučne podatke u međunarodnim vodama.




